تبلیغات
ظهور نزدیك است

ظهور نزدیك است
نویسندگان
نظر سنجی
فكر می كنید بهترین كاری كه برای ظهور می توانید انجام دهید چیست؟نیروهای غربی با حضور در منطقه نتوانستند کاری انجام دهند. و این وضعیت کاملا شبیه است به آنچه در باره سفیانی در روایات می خوانیم. ظهور سفیانی هم که از علائم قطعی ظهور است ، چنین پدیده ای است. حالا چرا باید این همه شباهت را بی دلیل انکار کنیم؟ حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان شنبه شب در سلسله نشست‌های هیئت فاطمیون قم سخنان مهمی در مورد شرایط كشور، وظایف نخبگان و تحولات منطقه و افریقا بیان كرد كه رجانیوز متن كامل آن را منتشر می‌كند:

در مورد گذشته و تاریخ انقلاب اسلامی، یكی از نكاتی كه نباید از آن غفلت كرد، این است كه مظلومیت‌هایی را كه امام، جریان پیرو ایشان در دهه اول انقلاب تحمل كردند، همواره باید یادآوری كرد. الآن بعضی‌ها كه آن زمان در مسند هم بودند و كارهای مهمی هم در دست‌شان بود، اذعان می‌كنند كه ما در زمان امام هم همه حرف‌های ایشان و ولایت مطلقه فقیه را قبول نداشتیم. ما باید این موضوع را بیان كنیم كه در آن زمان هم حضرت امام در مظلومیت به سر می‌بردند و افراد و جریان‌هایی در پی تضعیف رهبری ایشان بودند.

ما نباید در تاریخ انقلاب اسلامی در هیچ زمینه‌ای مبالغه كنیم. مثلاً در باره دفاع مقدس نباید مبالغه‌آمیز صحبت كنیم و بگوییم جوانانی كه به جبهه‌ها رفتند، همگی جوانان سلحشور ملت مسلمان ما بودند كه داوطلبانه به جبهه‌ها عزیمت و دشمن را نابود كردند. خیر، این‌طور نیست. همه چنین ظرفیت بالایی نداشتند. نباید بگوییم هر كسی كه به جبهه رفت،‌ شهادت‌طلب بود و قهرمانانه جنگید. تمام رزمندگان شهادت‌طلب نبودند. عیبی هم ندارد، اما خوب است كه انسان واقعیت را بگوید و سخن راست بگوید.

من مطمئنم بسیاری از شما جوانان بصیرانه به‌دنبال تقویت بصیرت خود هستید، نه اینكه برخی از نكات را در مورد تاریخ انقلاب اسلامی فراموش كرده باشید، بلكه در لابلای تبلیغات مثبتی كه از انقلاب ایران می‌شود، به بسیاری از آن نكات دست نیافته‌اید.

جوانی از من می‌پرسید: «چطور در زمان حضرت امام همه در مورد ایشان متفق‌القول بودند؟» گفتم: «چه كسی این حرف را زده؟ در زمان حضرت امام هم در میان مردم، افراد نادانی بودند كه قدر امام را نمی‌دانستند. البته عده‌شان كم بود، كما اینكه الان هم كسانی كه بخواهند رهبری را تضعیف كنند، كم هستند. همه عالم هم این را می‌دانند.» بعد برایش مثال‌هایی از دوران دفاع مقدس زدم و گفتم: «ما در صف بلیط قطار ایستاده بودیم كه بلیط گیرمان بیاید و به جنوب برویم، اما عده‌ای هم بودند كه نق می‌زدند و شاكی و ناراضی بودند. عده‌شان هم كم بود، ولی بودند».

برخی از آنها حرف‌هایی علیه نظام و رهبری می‌زدند كه شما امروز كمتر می‌توانید تصورش را هم بكنید كه كسی باشد كه در جامعه ما این حرف‌ها را بزند. آن زمان امام مظلوم بودند و در مظلومیت كار می‌كردند. امام در میان نخبگان جامعه هم مظلومیت‌هایی داشتند و به ایشان تحمیل‌هایی می‌شد. حتی در میان جریان‌های مذهبی هم تضعیف‌هایی علیه امام صورت می‌گرفت. در زمان امام حتی بعضی‌ها در اعلمیت ایشان هم تردید می‌كردند. یك وقت تصورنكنید مشكلاتی را كه امروز كم و بیش در جامعه‌مان با آنها مواجه هستیم،‌ در سابق نداشتیم. سابقاً هم این مشكلات بود و شاید بدتر و شدیدتر هم بود.

این موضوع قابل تأملی است. نمی‌خواهیم این را به عنوان موضوعی قرار دهیم كه در باره‌اش تبلیغات كنیم. بله، بنده هم می‌پسندم كه ابهت و عظمت امام را هر روز بیشتر كنیم، ولی این نباید موجب شود كه بعضی‌ها از گذشته سوءاستفاده و در اثر به وجود آمدن كمترین خللی در جامعه، امیدها را به یأس تبدیل و روحیه‌ها را تضعیف و یا به این صورت سوءاستفاده كنند كه این علامت نقصی در وضع موجود است.

مشكلاتی كه امروز هستند، قبلاً هم بوده، بلكه بیشتر هم بوده. برخی از آن مشكلات، امروز اصلاً امكان وقوع ندارند. در ده سال اول انقلاب، تضعیف‌هایی در قبال امام می‌شد كه امروز دیگر قابل تصور نیستند. كسانی در همین شهر قم و در حد مرجعیت تقلید، با كودتاگران پیمان بستند و هم‌عهد شدند برای كودتا كردن و قتل حضرت امام. كشور چنین ماجراهایی را دیده و از سر گذرانده. الان ما چنین مشكلاتی نداریم و حتی بوی چنین مشكلاتی هم نمی‌‌آید. آن زمان بعضی‌ها آن قدر در برابر امام لجاجت و یك‌دندگی كردند كه با آنكه در رده‌های بالای كشور بودند، قهر كردند و استعفا دادند و بعد با اصرار، آنها را به مسیر انقلاب برگرداندند. یكی به خاطر اینكه دو تا حرفش قبول نشده بود، دیگری به خاطر اینكه پسرش دستگیر شده بود. نمی‌شود اسم بعضی از آنها را آورد. بعضی‌ها را هم خودتان می‌شناسید. تضعیف رهبری همیشه وجود داشته و امر تازه‌ای نیست.

دشمنان اسلام كه بی عقل و هوش نیستند. اگر خدا به آنها حتی یك ذره هم عقل و هوش داده باشد، می‌دانند مهم‌ترین اقدامی كه باید انجام بدهند، تضعیف رهبری است و در تمام ده سال اول انقلاب این كار را انجام دادند و فقط در سال‌های آخر بود كه تسلیم شده بودند و لذا اگر امروز هم شما جریاناتی را برای تضعیف رهبری جامعه اسلامی می‌بینید، اصلاً چیز تازه‌ای نیست. ما باید دقت داشته باشیم كه به‌رغم همه این مسایل، رهبری ولایی در جامعه ما نسبت به گذشته تقویت شده و روز به روز در این زمینه پیش رفته‌ و از مظلومیت جدا شده‌ایم.

جوانانی كه در این جلسه هستند، شاید یادشان نباشد در آن سه روزی كه پیكر امام در مصلی بود و مردم گرد آن می‌گشتند و بعد در مراسم تشییع امام، یكی از ذكرهایی كه توسط عزاداران و علاقمندان به امام تكرار می‌شد این بود كه : «مظلوم یا اماما! غریب یا اماما!» این چه درك عمومی‌ای بود كه مردم هنگام تشییع پیكر امام این ذكر را می‌گفتند؟ خیلی‌ها درك كرده بودند كه به امام ستم شد. خیلی‌ها متوجه شدند كه امام، غریب نگه داشته شد. امام از دست خیلی‌ها آزار دید. مساله چندان پیچیده‌ای هم نبود. وقتی امام در بیانیه‌هایشان ابراز می‌كردند كه از دست چه كسانی چه خون‌‌جگرهایی خوردند تا جایی كه بعضی از اوقات از دست بعضی از دوستان‌شان آرزوی مرگ می‌كردند. بعضی وقت‌ها چنان دردمندانه سخن می‌گفتند كه همه مردم می‌فهمیدند كه امام از یك چیزی ناراحتند. ما باید برگردیم و به مظلومیت‌های امام و به ریشه‌های چیزهایی كه امام را آزار می‌داد نگاه كنیم. این بازنگری برای امروز ما بسیار مفید است.

جریان تضعیف رهبری در زمان امام و امروز یك جریان است و جالب اینكه در برخی از موارد، اشخاص هم همان‌ها هستند. این هم از امدادهای غیبی است كه ما با مطالعه تاریخ گذشته می‌توانیم به وضعیت امروز پی ببریم. آنهایی كه مستقیماً رهبری دینی ما را در زمان حضرت امام تضعیف می‌كردند و آنهایی كه غیرمستقیم مقدمات تضعیف رهبری را فراهم می‌كردند، دور یا نزدیك و در كسوت‌های مختلف حضور داشتند.

ما نباید تاریخ انقلاب را از یاد ببریم. كما اینكه در مورد تاریخ پیامبر گرامی اسلام(ص) هم نباید فراموش كنیم كه ایشان هم غریب بودند. گاهی اوقات در درس‌های تاریخی‌مان دوست داریم افتخارات پیامبر(ص) را طوری بیان كنیم كه هم خودمان و هم مخاطبین یادشان برود كه پیامبر(ص) غریب بودند و آن وقت، هنگامی كه فقط دو روز پس از رحلت پیامبر(ص) مظلومیت‌های امیرالمؤمنین(ع) را می‌بینیم، تعجب می‌كنیم كه پس چه شد؟ پیامبر(ص) كه داشتند خوش و خرم همه كارها را پیش می‌بردند. نخیر این طور نیست. پیامبر(ص) هم غریب بودند. ما وقتی تاریخ غدیرخم را می‌گوییم، باید این را هم بگوییم كه بعضی‌ها تا دیدند دست علی‌بن‌ابیطالب(ع) توسط پیامبر(ص) بالا برده شد، جلسه را ترك كردند. باید مظلومیت پیامبر(ص) در زمان خودشان را بگوییم.

امام یك بار فرمودند كه پیامبر اكرم(ص) نتوانستند كاری را كه می‌خواستند انجام دهند، یعنی نگذاشتند. بعضی از علمای خارج از كشور اعتراض كردند كه ایشان نسبت ناتوانی به پیامبر(ص) داده است. امام فرمودند: «بله، من این را گفته‌ام و باز هم می‌گویم كه رسول خدا(ص) می‌خواست همه را مثل علی‌بن‌ابیطالب(ع) تربیت كند، ولی نتوانست و نگذاشتند.»

ما وقتی می‌خواهیم مظلومیت اهل بیت را بگوییم، باید برگردیم و ریشه مظلومیت را در زمان خود پیامبر اكرم(ص) بگوییم. این مثالی است برای وضعیت خود ما. بعضی‌ها الان وقتی چهارتا جوان بی‌بند و بار را می‌بینند، می‌گویند وای! همه چیز به هم ریخت! چقدر دوران قدیم خوب بود! دوران جنگ دوران طلایی ما بود! در دوران جنگ هم همین وضعی را كه الان می‌بینید، بعضاً حتی در شهرهای نزدیك به جبهه هم می‌دیدید. برخی از این بی‌بند و باری‌ها حتی زیر آتش بمباران‌ها هم وجود داشت. چرا تصورات ما از آن زمان مبالغه‌آمیز است؟ با چنین تصوراتی، الان روحیه‌ها با شنیدن چنین حرف‌هایی تضعیف می‌شوند. وقتی این حرف‌ها را در باره دوران سابق می‌شنوید، فكر می‌كنید چیزی خراب شده و این به دشمن ما روحیه می‌دهد و روحیه دوستان ما را تضعیف می‌كند. خود ما هم در انجام وظایفمان گیج می‌شویم و راه را گم می‌كنیم؛ آن وقت دشمنان یا دوستان نادان هم القا می‌كنند كه در یك وضعیت غیرطبیعی قرار داریم، در حالی كه وضعیت كاملاً طبیعی است.

به این مقدمه تتمه‌ای را اضافه كنم. چه جریان‌هایی در زمان امام به تقویت رهبری اقدام می‌كردند؟ مهم‌ترین جریان‌هایی كه در زمان امام به تقویت رهبری و تحكیم پایه‌های ولایت یاری رساند، كدام جریان‌ها بودند؟ به این سوال باید كسانی كه تاریخ 30 سال گذشته و به‌خصوص دهه اول انقلاب را مطالعه دقیق كرده‌اند، پاسخ بدهند. مهم‌ترین عامل چه بود؟ به نظر بنده مهم‌ترین عامل، شرایط دوران دفاع مقدس بود. دفاع مقدس شرایط جانانه‌ای را پدید آورده بود كه نخبگانی به نام رزمندگان دلیر و دلیرمردان شهید، از میان این مردم با وصیت‌نامه‌های خودشان در خط اول تثبیت ولایت و تقویت رهبری بودند...

به علت محدودیت در حجم پست ادامه دارد...


برچسب ها: خروج سفیانی،
[ چهارشنبه 4 اسفند 1389 ] [ 10:49 ب.ظ ] [ مهدی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
?