تبلیغات
ظهور نزدیك است

ظهور نزدیك است
نویسندگان
نظر سنجی
فكر می كنید بهترین كاری كه برای ظهور می توانید انجام دهید چیست؟كودكی كه 17 شهریور سال 1289 در تهران به دنیا آمد، شاید اصلا نمی‌دانست كه 68 سال بعد در همین روز یكی از خونین‌ترین حوادث تاریخ ایران را در زادگاهش رقم خواهد ‌زد.

جعفر شریف‌امامی از سال 57 كه به آمریكا گریخت تا آخر عمرش (1378)‌ هر بار كه تقویم‌ها روز 17 شهریور را نشان می‌دادند، به یاد واقعه‌ای می‌افتاد كه باعث شد بساط دولت آشتی ملی‌اش برچیده شود؛ واقعه‌ای كه در میدان ژاله (شهدا)‌ رقم خورد و پایه‌های نظام سلطنتی را بیش از پیش به لرزه انداخت....

كودكی كه 17 شهریور سال 1289 در تهران به دنیا آمد، شاید اصلا نمی‌دانست كه 68 سال بعد در همین روز یكی از خونین‌ترین حوادث تاریخ ایران را در زادگاهش رقم خواهد ‌زد.

جعفر شریف‌امامی از سال 57 كه به آمریكا گریخت تا آخر عمرش (1378)‌ هر بار كه تقویم‌ها روز 17 شهریور را نشان می‌دادند، به یاد واقعه‌ای می‌افتاد كه باعث شد بساط دولت آشتی ملی‌اش برچیده شود؛ واقعه‌ای كه در میدان ژاله (شهدا)‌ رقم خورد و پایه‌های نظام سلطنتی را بیش از پیش به لرزه انداخت....

شریف‌امامی فرزند حاج‌ محمدحسین معروف به نظام‌الاسلام بود؛ پدری روحانی كه او در سال 1357 روی این موضوع زیاد مانور داد تا شاید مردم او را به عنوان یك روحانی‌زاده بپذیرند، اما این اتفاق نیفتاد. او تحصیلات ابتدایی‌اش را در مدرسه شریف به پایان رساند و بعد راهی مدرسه آلمانی‌ها شد تا در این مدرسه دیپلم فنی بگیرد.

دیپلمش را كه گرفت به همراه 30 نفر دیگر برای ادامه تحصیل در رشته راه‌آهن راهی آلمان شد تا در كشور ژرمن‌ها ادامه تحصیل دهد. پس از پایان تحصیلاتش به ایران بازگشت و در راه‌آهن مشغول به كار شد، اما بعد از مدتی دوباره به سوئد رفت تا این بار در كشور سوئد تحصیلاتش را ادامه دهد.

سال 1318 سال بازگشت او از سوئد بود. شریف‌امامی به محض بازگشت از سوئد سر كار سابقش بازگشت و ترقی كرد. شریف‌امامی كه هم در مدرسه آلمانی‌ها درس خوانده بود و هم در آلمان ادامه تحصیل داده بود، روابط خوبی با آلمانی‌ها داشت. در جریان جنگ جهانی دوم او جزو كسانی بود كه رابطه حسنه‌ای با آلمانی‌ها پیدا كرد و همین رابطه در شهریور 1320 باعث دستگیری او شد. نیروهای متفقین او را به جرم همكاری با آلمانی‌ها دستگیر كردند، اما خیلی زود آزاد شد، تا مدارج ترقی را پس از تبعید رضاشاه و در دوران آغاز سلطنت محمدرضای جوان طی كند.

او ابتدا مدیركل بنگاه مستقل آبیاری شد و بعد از تشكیل كابینه سپهبد رزم‌آرا مقام بالایی در وزارت راه به دست آورد.ترور رزم‌آرا دولت او را ساقط كرد و باعث شد حسین علاء‌ به مقام نخست‌وزیری برسد. در این زمان شریف‌امامی به عضویت شورای‌عالی سازمان برنامه انتخاب شد. در دولت مصدق هم او همین سمت را داشت تا زمانی كه زاهدی با كمك سیا دولت مصدق را ساقط كرد. فضل‌الله زاهدی كه به نخست‌وزیری رسید، شریف‌امامی را به عنوان مدیرعامل سازمان برنامه منصوب كرد. او برای دوره دوم مجلس سنا نیز از تهران كاندیدا شد و در یك انتخابات فرمایشی به عنوان یكی از سناتورهای تهران به مجلس سنا راه پیدا كرد.

راه رسیدن به قدرت برای شریف‌امامی هموار شده بود و او می‌كوشید در این راه تا آنجایی كه می‌تواند پیش برود.

به همین خاطر با روی كار آمدن كابینه منوچهر اقبال وزارت صنایع و معادن نصیب او شد تا بتواند طعم شیرین نشستن بر مسند یك وزارتخانه را بچشد.

سال 1339 هم برای شریف‌امامی سال خوبی بود. او در این سال مامور تشكیل كابینه شد و به كاخ نخست‌وزیری قدم گذاشت. شریف‌امامی نخست‌وزیر شد، اما دوران خوش نخست‌وزیری‌اش دیری نپایید.

او در سال 1341 و پس از اعتصاب معلمان به خاطر پایین بودن حقوق‌شان توسط مجلس استیضاح شد و از سمت نخست‌وزیری استعفا كرد. در همین اعتصاب كه منجر به استعفای شریف‌امامی شد، یكی از فرهنگیان به نام خانعلی به دست پلیس كشته شد. سال 1341 پرونده دوره اول نخست‌وزیری او بسته شد، اما در همین سال این فراماسونر كاركشته مقام دیگری را از محمدرضاشاه گرفت؛ «قائم مقام بنیاد پهلوی.» او كه رهبر لژ فراماسونری ایران بود، آنقدر قدرت داشت كه بار دیگر به عنوان یكی از سناتورهای تهرانی راهی مجلس سنا شود. او همزمان ریاست مجلس شورای ملی را هم عهده‌دار بود.15 سال ریاست بر سنا باعث شده بود كه او گاهی قدرتش بیشتر از نخست‌وزیران وقت باشد و در تعیین مقامات مهم مملكتی اعمال نفوذ كند.

شریف‌امامی‌ پدرخوانده فراماسونرهای ایرانی بود و خیلی‌ از رجال ایران آن زمان از لژ فراماسونری او بیرون آمدند.سال 1357 اما سال خوبی برای او و سایر هم‌مسلك‌هایش نبود. شریف‌امامی در اوایل شهریورماه این سال مجددا به مقام نخست‌وزیری رسید، او این سمت را پس از سقوط دولت جمشید آموزگار به دست آورد كه از ریاست حزب رستاخیز به كاخ نخست‌وزیری رسیده بود.شاه، شریف‌امامی را مامور تشكیل كابینه كرد تا شاید بتواند با دسیسه‌های این مرد تاج و تختش را حفظ كند.شریف‌امامی با شعار تشكیل دولت آشتی ملی روی كار آمد و كوشید با ایجاد فضای سیاسی باز، در مطبوعات و رادیو و تلویزیون چهره خوبی از خودش و دولتش ترسیم كند.

او به موازات این كار حزب رستاخیر را هم تعطیل كرد و تقویم شاهنشاهی را به تقویم شمسی بدل ساخت.

او می‌كوشید تا مسیر انقلاب اسلامی را عوض كند و به جای گوش دادن به حرف‌های مردم كه از اساس با رژیم شاهنشاهی مشكل داشتند، برخی از مظاهر فساد را اصلاح كند.

با این حال تلاش‌های او بی‌نتیجه ‌ماند و پس از اعلام حكومت نظامی و تمكین نكردن مردم، واقعه جمعه سیاه در17 شهریور سال 1357 رقم خورد.

دولت شریف‌امامی 2 ماه بعد یعنی در اواسط آبان‌ماه با استعفای او از سمت نخست‌وزیری سقوط كرد. شریف‌امامی در بهمن‌ماه به آمریكا گریخت و تا زمان مرگش (1378)‌ در این كشور زندگی كرد.

منبع : http://rajanews.com/Detail.asp?id=70921
برچسب ها: جعفر شریف امامی، فراماسون در ایران، فراماسون،
[ پنجشنبه 2 دی 1389 ] [ 08:58 ق.ظ ] [ مهدی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
?